Alternatywne źródła energii

0
262

Wygląda na to, że wiele krajów, w tym większość amerykańskich miast, poważnie przygląda się staraniom o znalezienie najlepszych alternatywnych źródeł energii. Jednym z dowodów jest podpisanie traktatu z Kioto. Głównym celem zainteresowanej grupy i osób jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń.

Okazało się, że odnawialne źródła energii są bardzo pomocne w zmniejszaniu ilości toksyn, które są produktami ubocznymi zużycia energii. Źródła te chronią również większość zasobów naturalnych, które ludzie wykorzystują jako zasoby energii. Jakie są najpopularniejsze źródła energii odnawialnej? Oto lista, która da ci podstawowe zrozumienie tej kwestii.

1. Solar. Działa to, gdy promienie słoneczne są uwięzione w ogniwach słonecznych. Proces przekształca ciepło pochodzące ze słońca w elektryczność. Kiedy promienie słoneczne uderzają w panele słoneczne, energia jest następnie przekształcana w ciepłe powietrze lub wodę. Promienie słoneczne mogą również uderzać w lustra paraboliczne. Proces ten może wytwarzać parę wodną przez podgrzewanie wody. Ale nie potrzebujesz wszystkich tych procesów naukowych, aby móc korzystać z energii słonecznej. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć okna i rolety w swoim pokoju, aby wpuścić światło słoneczne. Otrzymasz natychmiastowy grzejnik bez konieczności przechodzenia do jakichkolwiek procesów, które będą wymagały konwersji tego źródła energii.

Do tej pory główną wadą korzystania z tego źródła jest to, że jest on ograniczony. Nie można go oczywiście używać w nocy i w dni, gdy pada deszcz, a nawet w pochmurne dni. Działano na to za pośrednictwem elektrowni słonecznych. Ale są one zbyt drogie, że nie ma ich tak wiele na całym świecie.

2. Wiatr. Energia pochodząca z wiatru zwiększa łopatki turbin wiatrowych. Gdy tak się dzieje, energia elektryczna jest wytwarzana za pomocą generatora elektrycznego. W dawnych czasach powstały wiatraki, aby maszyny mechaniczne mogły wykonywać pracę fizyczną. Obejmuje to pompowanie wody i kruszenie ziarna, które są niezbędne w sadzeniu i uprawie.

Obecnie istnieją duże farmy wiatrowe wytwarzające prądy elektryczne. Produkty końcowe są następnie dystrybuowane do krajowych sieci elektrycznych i małych turbin należących do osób fizycznych w celu dystrybucji energii elektrycznej do odległych obszarów i domów. Istnieje wiele zalet tego rodzaju mocy. Najważniejsze jest oczywiście to, że nie wytwarza to żadnych produktów ubocznych, które mogłyby być szkodliwe dla środowiska. I nigdy nie zabraknie nam tego źródła energii odnawialnej.

3. Geotermia. To pochodzi z dna ziemi. W niektórych regionach wierci się otwory. Gorące skały, które można znaleźć pod spodem, wytwarzają parę. Jest on oczyszczany, aby mógł być używany do napędzania turbin. Te ostatnie stają się następnie źródłem energii dla generatorów elektrycznych.

Aby zabezpieczyć się przed produkcją szkodliwych produktów ubocznych, należy odpowiednio utworzyć elektrownie geotermalne. Po skonfigurowaniu będzie to samowystarczalne w tworzeniu źródeł energii.

4. Hydroelektryczny. Ta energia jest wytwarzana przez tamy zawierające wodę, która może napędzać generator i turbinę wodną. Energię pływową można również wykorzystać, jeśli zapora nie jest dostępna. Chodzi tutaj o wykorzystanie energii kinetycznej wody.

Czytając dostępne alternatywne źródła energii, zdziwisz się, jak natura cuda działa. Twoim obowiązkiem jest dbanie o wszystko wokół siebie, aby móc czerpać korzyści z każdego źródła energii.