Zalety i wady korzystania z zielonych źródeł energii

0
279

Jakie są zalety i wady korzystania ze źródeł zielonej energii?

Dziś jesteśmy teraz świadomi skutków globalnego ocieplenia. Na szczęście nie jest za późno i wciąż możemy się zmieniać, dlatego wielu dąży do pozyskiwania zielonych źródeł energii.

Zaletą korzystania z zielonych źródeł energii jest to, że jest czysta, więc nie emituje do powietrza niczego szkodliwego, co ma wpływ na środowisko. Jest również odnawialny, co oznacza, że ​​nigdy go nie zabraknie, w przeciwieństwie do ropy, która ma wyschnąć za około dziesięć lat.

Chociaż urządzenia do wytwarzania zielonej energii są drogie w budowie, wymagają mniej konserwacji, więc nie musisz wydawać dużo pieniędzy na ich obsługę.

Może także przynieść korzyści ekonomiczne w niektórych obszarach, a nawet pobudzić turystykę.

Choć brzmią dobrze, niektórzy twierdzą, że korzystanie z takiej technologii ma zalety.

Podczas gdy źródła zielonej energii mogą wytwarzać energię elektryczną, jej ilość nie jest spójna. Wynika to z faktu, że nie mamy kontroli nad pogodą, więc jeśli określony obszar opiera się na energii słonecznej i występują zakłócenia pogodowe, nie będzie w stanie przekształcić światła słonecznego w energię elektryczną.

Budowa tych obiektów wymaga również dużej powierzchni gruntów, więc być może będziemy musieli wyciąć grunty rolne, co jest powodem wielu obaw, jeśli planowane jest wybudowanie większej liczby turbin wiatrowych.

Kolejną wadą jest fakt, że niektórych źródeł zielonej energii nie można zainstalować w niektórych obszarach planety. Na przykład energia fal może być wykorzystana tylko wtedy, gdy fale pochodzące z oceanu osiągną co najmniej 16 stóp. Wykorzystanie energii geotermalnej można wykonać tylko w niestabilnych geologicznie częściach planety.

Ale jeśli spojrzymy na takie argumenty, miejsca, które nie mogą korzystać z jednej formy źródła zielonej energii, można zastąpić inną. Jeśli turbiny wiatrowe potrzebują więcej miejsca, można je zainstalować blisko wybrzeża, zamiast umieszczać je na lądzie. Badanie pokazuje, że możesz wytworzyć więcej prądu, gdy są one w oceanie.

Chociaż pogoda jest czymś, czego nie jesteśmy w stanie kontrolować, nie codziennie zdarzają się zakłócenia pogodowe, więc to też minie. Jeśli wykorzystywana jest energia słoneczna, a słońce jest zasłonięte, generatory awaryjne zostaną uruchomione i zużyją zgromadzoną energię.

Chodzi o to, że istnieją sposoby na obejście argumentów niektórych osób, które zniechęcają do korzystania z zielonych źródeł energii. W rzeczywistości trwają badania mające na celu wykorzystanie innych środków do generowania potrzebnej mocy.

Bardzo dobrym tego przykładem jest energia cieplna oceanu. Energia jest wytwarzana przez wykorzystanie różnych temperatur w wodzie. Obecnie jest stosowany na małą skalę zarówno w Japonii, jak i na Hawajach.

W Stanach Zjednoczonych tylko 7% źródeł zielonej energii jest zużywanych w kraju. Było to znacznie wyższe 11 lat temu i jeśli nie musimy martwić się kosztami ropy, a nawet zmniejszyć naszą zależność od niej, musimy zainwestować więcej w tę czystą energię.

Możemy go uzyskać ze źródeł zielonej energii, takich jak biomasa, biodiesel, energia geotermalna, energia słoneczna, woda i wiatr. Są to rzeczy, które mamy wokół siebie i wystarczy, aby ktoś je wykorzystał zamiast polegać na tradycyjnych nieodnawialnych sposobach wytwarzania energii.